Cnc Dik Torna Dönüşümü ve Retrofit

 

Üniversal talaşlı imalat makinelerinin Cnc’ye dönüştürülmesi ve gerçek bir Cnc olarak çalışması için mekanik ve elektronik senkronizasyonu tam olarak yapılmalıdır. Bu ancak Mekatronik Mühendisliği ile olabilir.

Unutulmamalıdır ki üniversal bir makine olarak çalışması için tasarlanmış ve imal edilmiş mekanik bir tezgahın, tüm mekanik yapısının Cnc ergonomisine göre yeniden tasarlanması ve imal edilmesi gerekir. Bu tür uygulamalarda yeterli bilgi ve birikime sahip olmayan ekiplerce yapılan uygulamalar sonuca ulaşamamakta.

Böyle bir uygulamayı yetkin bir şekilde yapabilmek için iyi bir imalat bilgisine, üst düzey mekanik tecrübe ile elektronik sistem, otomasyon ve yazılımlara hakim olunması gerekmekte. Bu üç unsur bir araya geldiği zaman gerçek bir Cnc dönüşümünü yapmak mümkün olur. Uzun yıllar Almanya’da ki çalışmalarımızda elde ettiğimiz imalat, makine mekaniği ve Cnc kontrol sistemleri ile yazılımları konularında ki tecrübelerimiz ile projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Retrofit uygulamalarında makinenin tork ve özelliklerinin artması için, gerekli olan makinenin çalışma senaryosunu firmamız çıkarmakta. Makine çalışma senaryosu Macro yazılımı Cnc Center’ın ekibi tarafından yazılmaktadır.