Rafamet UGE 300N Zemin Altı Cnc Tren Tekerlek Tornası Revizyonu ve Retrofit

RETROFİT NE DEMEK?

Retrofit kelime anlamı olarak güçlendirme, modifiye etmek, üretim esnasında konulmayan aksamların ilave edilmesi demektir. İmalat sanayinde; kullanım ömrü tamamlanmış Cnc Kontrol Sistemi ve mekanik aksam ile beraber modifiye edilerek yenilenmesi, uygulamasının tanımlanması için kullanılır.

MEKATRONİK NE DEMEK?

Mekanik ve elektronik sistemleri, imalat bilgi ve tecrübeleri ile modifiye edilerek birbirine entegre olan tek sistem haline getirilmesi işlemine MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ denir. Mekanik X firma, elektronik Y firma tarafından yapıldığı takdirde ortada iki proje olur. Bir bütünlük sağlamak mümkün olmaz.

Retrofit uygulamalarında makinenin tork ve özelliklerinin artması için, gerekli olan makinenin çalışma senaryosunu firmamız çıkarmakta. Makine çalışma senaryosunun Macro yazılımı Cnc Center’ın ekibi tarafından yazılmakta. Bu prensipler ile elektronik ve mekanik sistemler modifiye edilerek yenilenmektedir

Rafamet UGE 300N Zemin Altı Cnc Tren Tekerlek Tornası revizyon öncesinde, kronik arızalardan dolayı, istikrarlı bir şekilde çalışmıyordu. Yaptığımız mekanik ve elektronik revizyon sonrasında istikrarlı, verimli bir çalışma periyoduna başladı. Özel tasarım ve yazılımlarımız sonucunda makine LOKOMOTİFLERİ de torna etme yeteneğine sahip oldu. Yurt dışına servis ve yedek parça bağımlılığı sona erdi.